🎉🎉🎉 AGENCJA DIGITAL ROKU 2024, WYRÓŻNIENIE “WYNIK NA MEDAL”🎉🎉🎉

Strona główna | Blog | TikTok best practices: Jak tworzyć świetne kreatywne materiały reklamowe na TikToku
Wróć

TikTok best practices: Jak tworzyć świetne kreatywne materiały reklamowe na TikToku

| 5 min | Zespół KERRIS
reklamy na tiktoku

W ciągu ostatnich kilku lat TikTok stał się jednym z najlepszych kanałów pozyskiwania klientów dla wielu marek. Platforma ma teraz ponad 100 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników w USA, a ostatnio wyprzedziła Google i Facebooka jako najpopularniejszą witrynę internetową.

Jak tworzyć materiały na TikToka?

W większości kanałów stosunkowo łatwo jest wykorzystać kreatywne materiały reklamowe w różnych formatach. Kilka lekkich edycji i reklama na Facebooku może łatwo stać się reklamą displayową lub reklamą na LinkedInie. Ale na TikToku każda reklama musi być stworzona specjalnie dla tej platformy i ważne jest, aby zrobić to dobrze: masz tylko kilka sekund, aby przyciągnąć uwagę swojej grupy docelowej, zanim przewiną dalej.

Jak więc stworzyć właściwy materiał reklamowy? Jak przekazać propozycję wartości Twojej marki w ciągu mniej niż 15 sekund? Jak stworzyć różnorodną gamę niskobudżetowych filmów wewnętrznie (z intencjonalnym zakresem komunikatów, formatów, twórców i stylów), które można szybko przetestować i nauczyć się z nich?

Ten artykuł ma na celu pomóc Ci odpowiedzieć na te pytania. Omówimy podstawowe szczegóły dotyczące kreatywnych materiałów reklamowych na TikToku, w tym ograniczenia czasowe.

Ograniczenia czasowe filmów na TikToku

Zanim zaczniesz planować swoje kreatywne materiały reklamowe, musisz zrozumieć granice, w których pracujesz. Najdłuższa reklama na TikToku może trwać maksymalnie 60 sekund, ale zgodnie z najlepszą praktyką filmy powinny być znacznie krótsze: TikTok sugeruje, że filmy powinny mieć długość tylko 9-15 sekund.

Długość nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, tworząc skuteczne kreatywne materiały reklamowe. Oto kilka innych czynników, które musisz wziąć pod uwagę:

Jakość

Profesjonalnie produkowane treści zwykle nie są dobrze odbierane na TikToku. Zamiast tego, weź swój smartfon i zacznij eksperymentować w aplikacji TikTok, tworząc filmy – to zabawne, łatwe i skuteczne.

Dźwięk

TikTok to aplikacja muzyczna, a wybór odpowiedniej muzyki do Twoich reklam jest bardzo ważny. Wybierz muzykę z biblioteki TikToka – znajdziesz tam trendującą muzykę, która pomoże Twojej reklamie zostać odkrytą i unikniesz problemów z prawami autorskimi, które mogą skutkować zawieszeniem Twojego konta.

Napisy i nakładki tekstowe

Włączenie napisów i nakładek tekstowych jest równie ważne, co wybór odpowiedniej muzyki. To może wydawać się kontrintuicyjne, ale są osoby, które oglądają filmy na TikToku bez dźwięku. Włączenie napisów lub innego tekstu zapewnia, że przyciągniesz ich uwagę.

Najlepsze praktyki tworzenia filmów na TikToka

  1. Aby skutecznie wprowadzić swoją markę do nowych grup docelowych, skup się na zdefiniowaniu kluczowych elementów wartości, które musisz przekazać w krótkim filmie. Rozważ włączenie ich do kreatywnego materiału reklamowego „jak to działa”, jak ten – pomagają potencjalnym klientom lepiej zrozumieć proces, eliminując wszelkie niepewności i zwiększając wskaźniki konwersji.
  2. Oddanie kontroli nad tworzeniem kreatywnych materiałów reklamowych Twoim użytkownikom to świetna strategia tworzenia znaczących reklam TikTok, które rzeczywiście łączą się z Twoją grupą docelową. Twoi najwierniejsi użytkownicy mogą wyrazić swoje uczucia na temat Twojej marki z pełnym autorytetem. Pomaga to nawiązać kontakt z Twoją grupą docelową i budować wyższy poziom zaufania poprzez dowody społeczne.
  3. Nie zapomnij wykorzystać nakładek tekstowych: są one kluczowe w podkreślaniu ważnych punktów i zapewnieniu połączenia z widzami, którzy oglądają wideo bez dźwięku. Zakończ swoje reklamy z wezwaniami do działania, które informują oglądających, co mają zrobić dalej.
  4. Zwróć uwagę na formaty wideo, które są obecnie trendują na TikToku. Rozwiń umiejętność szybkiego tworzenia reklam, które wykorzystują te trendy, aby bardziej skutecznie łączyć się z Twoją grupą docelową. Trendem może być np. muzyka, wykorzystanie efektu lub nawiązanie do innych nagrań.
  5. Rozważ współpracę z influencerami, którzy mają śledzących, którzy ściśle pasują do Twojej grupy docelowej. Skontaktuj się z nimi, aby zastanowić się nad współpracą. W promocji użyj Spark Ads, aby zwiększyć zasięg ich najlepszego contentu. Nie bój się pozwolić influencerom kierować kierunkiem kreatywnym reklam – prawdopodobnie lepiej niż Ty wiedzą, co podoba się ich publiczności.

Rozpocznij tworzenie reklam TikTok już dziś!

Nie potrzebujesz dużego budżetu mediowego ani wyszukanej agencji kreatywnej, aby zacząć produkować kreatywne materiały reklamowe na TikToku – wystarczy smartfon i trochę wyobraźni. Tworzenie skutecznych materiałów kreatywnych stanowi klucz do sukcesu kampanii marketingowej na TikToku, ale możliwe, że nie uda Ci się od razu osiągnąć sukcesu.