🎉🎉🎉 Wyróżnienie Agencja Digital Roku wg MMP!🎉🎉🎉

Strona główna | Blog | Jak generować leady w internecie?
Wróć

Jak generować leady w internecie?

| 5 min | Zespół KERRIS
jak generować leady

Generowanie leadów w internecie jest jednym z najważniejszych elementów procesu sprzedażowego w prawie każdej firmie. Zdobyte leady możemy podzielić na mikro- i makro-konwersje. Tymi pierwszymi mogą być przykładowo zapisy do newslettera. Makro-konwersją może być pozostawienie danych kontaktowych, a nawet zakup produktu – zarówno w modelu B2B, jak i B2C. Docelowo, wszystkie działania prowadzone przez działy handlowy i marketingu mają doprowadzić do finalizacji sprzedaży.

Jak wykorzystać różne kanały, w tym np. e-mail marketing, mobile, SEO, SEM, w generowaniu leadów?

Performance marketing oferuje wiele możliwości generowania leadów. Rejestrując się w różnych serwisach najczęściej musimy zostawić swoje dane – w tym adresy mailowe jak i numery telefonów, stąd też jednym z dalej używanych działań jest e-mail marketing. Wiele firm i sklepów tworzy swoje bazy mailingowe poprzez oferowanie wartości dla klienta np. rabat na zakupy w sklepie, czy e-book lub poradnik w zamian za pozostawienie do siebie kontaktu. 

Żyjemy w czasach mobile, więc dla specjalistów zajmujących się generowaniem leadów dotarcie do nas za pośrednictwem tego kanału jest na wagę złota. Nikogo dzisiaj nie powinny dziwić komunikaty reklamowe zachęcające do odwiedzenia strony czy zakupu produktu. Najistotniejsze w ramach tego rozwiązania jest to, aby strona docelowa do której kieruje reklama była odpowiednio zoptymalizowania pod urządzenia mobilne, a sam przekaz reklamy był trafny – a więc jakościowy.

Najpopularniejszymi obecnie kanałami pozyskiwania ruchu i leadów w ramach działań performance marketingu są SEO i PPC. Dzięki pozycjonowaniu możemy odpowiednio zoptymalizować swoją stronę pod kątem wyszukiwarek oraz dodać treść, która zawiera słowa kluczowe najbliżej odpowiadające naszej firmie. Według statystyk, ponad 75% osób nigdy nie opuszcza pierwszej strony wyszukiwarki. Powinno to stanowić wystarczający powód aby zastanowić się nad wdrożeniem w swojej firmie działań SEO, które zwiększą pozycję słów kluczowych i liczbę wejść na stronę. W długofalowym okresie te działania przyniosą na pewno wymierne korzyści.

PPC czyli wszystkie płatne kampanie rozliczane najczęściej w systemie CPC (cost-per-click). Do najczęściej wykorzystywanych narzędzi należą zdecydowanie Google AdWords i Facebook Ads. Aby przeprowadzić udaną kampanię i wygenerować wartościowe leady musimy przede wszystkim zadbać o odpowiedni dobór słów kluczowych oraz właściwe targetowanie do naszej grupy docelowej.

W ramach realizacji działań SEO i PPC nie potrzebujemy dysponować spersonalizowanymi danymi naszego odbiorcy takimi jak e-mail czy numer telefonu. Dlatego są to tak popularne kanały – pozwalają na łatwe dotarcie do użytkowników i poza uzyskaniem ruchu, zachęcają ich również do pozostawienia kontaktu na stronie lub zakupu produktu, a więc wygenerowaniu leada.

Jakich błędów unikać, z jakich firm oraz kampanii brać przykład?

Proces pozyskiwania leadów w digitalu warto powierzyć agencji marketingowej, która zajmie i zaangażuje się w ten projekt od A do Z. Synergia i połączenie pracy wszystkich działów – strategii, kreacji i performance marketingu zagwarantuje zdecydowanie najlepsze rezultaty. Jedną z takich agencji interaktywnych jest właśnie KERRIS.