🎉🎉🎉 Wyróżnienie Agencja Digital Roku wg MMP!🎉🎉🎉

Strona główna | Blog | Jak skutecznie promować sprzedaż w internecie? Marketing w ecommerce
Wróć

Jak skutecznie promować sprzedaż w internecie? Marketing w ecommerce

| 5 min | Zespół KERRIS
marketing w ecommerce

W dzisiejszych czasach, skuteczna promocja sprzedaży w internecie to nie tylko wyzwanie, ale również konieczność. W miarę jak rośnie popularność handlu elektronicznego, rośnie również konkurencja. Z tego powodu, posiadanie dobrze przemyślanej strategii marketingowej jest kluczowe dla skutecznego wypromowania swojego sklepu internetowego.

Najważniejsze kanały promocji w internecie

 1. SEO – pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest kluczowe, aby umożliwić Twoim potencjalnym klientom łatwe znalezienie Twojego sklepu w internecie.
 2. Kampanie PPC – płatna reklama na platformach takich jak Google Ads, Facebook Ads czy Instagram Ads. Dzięki kampaniom PPC możesz dotrzeć do swojej grupy docelowej w krótkim czasie.
 3. Social Media – platformy społecznościowe to doskonałe narzędzie do dotarcia do Twojej grupy docelowej. Możesz tam promować swoje produkty, dzielić się informacjami o nowościach w sklepie oraz prowadzić kampanie reklamowe.
 4. Marketing Automation – jest to technologia, która umożliwia automatyzację procesów marketingowych w Twoim sklepie internetowym. Pozwala to zaoszczędzić czas i skupić się na innych ważnych aspektach biznesu.
 5. Email marketing – wysyłka maili z ofertami, promocjami i nowościami dla Twoich klientów. Jest to doskonałe narzędzie, które pozwala dotrzeć do Twoich klientów bezpośrednio i osiągnąć wysoką skuteczność sprzedaży.

Przygotowanie sklepu internetowego do skutecznej promocji sprzedaży

Aby skutecznie promować swoją sprzedaż w internecie, konieczne jest przygotowanie swojego sklepu internetowego. Należy zadbać o to, aby strona była intuicyjna, łatwa w nawigacji i przyciągająca wzrok. Konieczne jest również, aby umożliwić łatwe dokonywanie zakupów przez klientów.

Jako właściciel sklepu internetowego, musisz też zadbać o to, aby Twoje produkty były odpowiednio opisane i zdjęcia były wysokiej jakości. Wszystkie informacje na temat Twojego sklepu oraz oferowanych produktów powinny być łatwo dostępne dla klientów.

Wolumeny sprzedaży w sieci oraz najchętniej kupowane produkty

Wolumeny sprzedaży w sieci z roku na rok rosną. W 2022 roku w Polsce ponad 70% internautów dokonało zakupu online. Wśród najczęściej kupowanych produktów w sieci można wymienić:

 • Elektronika i sprzęt AGD/RTV
 • Ubrania i obuwie
 • Kosmetyki i produkty do pielęgnacji
 • Artykuły spożywcze
 • Książki i czasopisma
 • Produkty dla dzieci i niemowląt

Przewagi prowadzenia działań promocyjnych z agencją

W przypadku prowadzenia działań promocyjnych w internecie, wiele osób decyduje się na samodzielne działania. Jednak, zlecenie działań profesjonalistom z agencji marketingowej może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim, agencje marketingowe posiadają wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu działań promocyjnych w internecie. Dzięki temu, mogą przygotować skuteczną strategię i wykorzystać narzędzia, które są najbardziej odpowiednie dla Twojego sklepu internetowego.

Agencje marketingowe mają również dostęp do specjalistycznych narzędzi i oprogramowania, które pozwala na lepsze monitorowanie wyników działań promocyjnych oraz efektywniejsze zarządzanie kampaniami. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są wydawane w sposób optymalny.

Jak wybrać odpowiednią agencję marketingową?

Wybór odpowiedniej agencji marketingowej jest kluczowy dla skutecznej promocji sprzedaży w internecie. Przed wyborem agencji warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, takich jak:

 • Doświadczenie agencji w prowadzeniu działań promocyjnych dla sklepów internetowych
 • Referencje i opinie od innych klientów
 • Zakres usług oferowanych przez agencję
 • Ceny i warunki współpracy

Podsumowanie

Skuteczna promocja sprzedaży w internecie to klucz do sukcesu dla każdego sklepu internetowego. W dzisiejszych czasach, wiele narzędzi i kanałów marketingowych jest dostępnych dla przedsiębiorców. Nie ma jednej, uniwersalnej strategii marketingowej, która będzie działała dla każdego sklepu internetowego. Dlatego, warto przemyśleć swoje cele i wybierać narzędzia, które najlepiej będą pasowały do Twojego sklepu internetowego. Zlecenie działań promocyjnych profesjonalistom z agencji marketingowej może przynieść wiele korzyści, ale warto dokładnie wybrać agencję, która najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby i budżet.