🎉🎉🎉 Wyróżnienie Agencja Digital Roku 2022 wg MMP!🎉🎉🎉

Strona główna | Blog | Prowadzić kampanię promocyjną samodzielnie czy zlecić ją agencji?
Wróć

Prowadzić kampanię promocyjną samodzielnie czy zlecić ją agencji?

| 5 min | Zespół KERRIS
Prowadzić kampanię promocyjną samodzielnie czy zlecić ją agencji?

Każdy przedsiębiorca posiadający stronę lub sklep internetowy dojdzie w końcu do momentu, w którym będzie musiał reklamować swoje usługi lub produkty wykorzystując do tego marketing internetowy.

Pojawi się wtedy odwieczne pytanie – czy lepiej zrobić to samemu nie generując dodatkowych kosztów czy zlecić całkowitą obsługę specjalistycznej agencji, która zagwarantuje oszczędność czasu oraz porady ekspertów? W poniższym artykule wyjaśnię różnicę w prowadzeniu działań reklamowych samodzielnie, a z wykorzystaniem agencji odpowiadając m.in: na trzy poniższe pytania.

Jakie przewagi ma prowadzenie działań promocyjnych z agencją nad ich samodzielną realizacją?

Przede wszystkim, zlecenie działań reklamowych agencji zagwarantuje prawdopodobnie większy zysk i zwrot z inwestycji (ROI). Pracownik agencji, który będzie obsługiwał kampanię z wieloletnim doświadczeniem w temacie działań reklamowych biegle korzysta ze wszystkich narzędzi marketingowych, o których osoba bez doświadczenia prawdopodobnie nawet nie ma wiedzy. Dodatkowo, doświadczenie agencji zdobyte przy prowadzeniu innych kampanii z tej samej branży klienta może doprowadzić do jeszcze większej efektywności działań i maksymalizacji wyników poprzez odpowiednią strategię optymalizacji.

Kto i dlaczego powinien rozważać zlecenie działań specjalistom?

Zlecenie działań promocyjnych doświadczonej agencji digital powinien rozważyć każdy, kto nie posiada wiedzy, odpowiedniego doświadczenia oraz czasu, który jest bardzo istotny w optymalizacji takich kampanii. Źle ulokowane budżety, nieodpowiednie metody dotarcia do grupy docelowej oraz nieprecyzyjnie zdefiniowane słowa kluczowe i wiele innych błędów mogą doprowadzić do całkowitego przepalenia budżetu i ogromnych strat finansowych. Tym sposobem łatwo dojść do błędnego przeświadczenia, iż działania marketingu internetowego kompletnie nie generują konwersji, a wystarczy tylko zaufać odpowiedniemu specjaliście.

Jak wybrać agencję, na co zwracać uwagę, czym się kierować?

Na początku warto zastanowić się nad tym, czego właściwie będziemy oczekiwać od agencji i jakie są nasze cele biznesowe – czy zależy nam na zbudowaniu świadomości użytkowników wokół naszej marki, a może raczej na wygenerowaniu jak największej sprzedaży przy jak najniższym koszcie pozyskania klienta?

Przy wyborze agencji warto na początku zapytać od czego zaczynają się właściwe działania – czy agencja dodatkowo oferuje dłuższe spotkanie lub warsztaty aby poznać specyfikę biznesu klienta oraz co wchodzi w skład obsługi kampanii (np. przygotowanie treści reklamowych oraz grafik). Na pewno kluczową kwestią jest przejrzenie strony internetowej agencji oraz opinii na jej temat, jak i portfolio klientów, z którymi agencja realizowała inne projekty reklamowe. Warto na końcu upewnić się co do spójności kolejnych działań i wspólnie ustalić następne kroki oraz finalny KPI dla całej nadchodzącej kampanii.

Kluczowych aspektów, które należy poruszyć przed rozpoczęciem współpracy jest o wiele więcej, ale z naszego doświadczenia te powyższe są kluczowe. Proces wyboru odpowiedniej firmy może wydawać się nieco skomplikowany, jednak opłaca się poświęcić na to więcej czasu, aby dobrze poznać osoby z którymi przyjdzie nam następnie wspólnie pracować na dobro naszego biznesu. Warto też dać agencji na starcie nieco więcej czasu na spokojną analizę biznesu klienta i przygotowanie działań zamiast rozpoczynania wszystkiego w dużym pośpiechu.

Podsumowując, ze względu na mnogość działań, których wymaga codzienna praca nad kampanią warto takie działania powierzyć agencji marketingowej, która zajmie i zaangażuje się w projekt od początku do końca. Połączenie kilku działów takich jak – strategii, kreacji i performance zdecydowanie zagwarantuje najlepsze wyniki i zwrot z inwestycji. Jedną z takich agencji właśnie KERRIS.